Chyłka – wyjątkowa seria od Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz to polski pisarz, który doczekał się sławy, o jakiej marzy nie jeden pisarz. Mróz w kilka lat od swojego debiutu zapewnił sobie szczególnie miejsce w polskiej literaturze, a także spore grono fanów. To grono fanów zadecydowało o tym, że Mróz już nie jednokrotnie znalazł się na szczytach list bestsellerów, a do tego jest witany przez tłumy na targach książki. Jedną z lepiej rozpoznawalnych serii pisarza jest ta z Joanną Chyłką. Dlaczego Chyłka stała się tak popularna?

Joanna Chyłka – co warto wiedzieć o tej postaci?

Joanna Chyłka to postać, którą można spotkać w pierwszym tomie serii z Chyłką. To właśnie tam poznaje się nieustraszoną prawniczkę, która nie przegrała jeszcze ani jednej spawy, a do tego dzielnie pni się po drabinie kariery i ambicji. Chyłka jest osobą, która mimo swoich sukcesów wiele w życiu przeszła. Nie widać tego jednak na pierwszy rzut oka. To, co widać to postać, która chętnie podejmuje się każdego możliwego wyzwania i nie stroni nawet od rozpraw, które wydają się beznadziejne. Chyłka podejmuje się nawet obrony mordercy w “Kasacji” i sukcesywnie udaje jej się to.

Co dalej po kasacji?

Po kasacji przyszła pora na kolejną sprawę. Tym razem do Chyłki zgłasza się koleżanka z dawnych lat. Sprawia ona wrażenie przerażonej oraz zdezorientowanej. Wszystko przez to, że jest przekonana, że ktoś porwał jej córkę. Chyłka, kiedy zjawia się na miejscu, oferuje pomoc, jednak nie będzie to łatwa sprawa. Wszystko przez to, że nie ma żadnych śladów. Wszystko wskazuje na to, że sprawca popełnił zbrodnię idealną. Jednak czy to aby na pewno prawda? Z czasem pojawiają się coraz to nowsze fakty w sprawie, a Chyłka nie przestaje drążyć i poszukiwać prawdy. Czy uda jej się wygrać tą sprawę? Jedno jest pewne. Bez walki Joanna Chyłka się nie podda, a u jej boku cały czas stoi jej aplikant Kordian, który robi wszystko, co może by pomóc Chyłce wygrać sprawę. Remigiusz Mróz przygotował dla czytelników historię pełną zwrotów akcji. Warto się z nią zapoznać i ocenić, na czym polega wyjątkowość Chyłki.

 

Close