Seria Remigiusz Mroza – Chyłka

Remigiusz Mróz to pisarz, który zdobył w Polsce niemałą sławę. Jego książki wielokrotnie zdobywały miano bestsellera, a sam autor nie może narzekać na anonimowość. Mróz jest pisarzem, który okazał się wyjątkowy pod względem tego, jak niesamowitą fabułę oraz bohaterów potrafi wymyślić. Jedną z jego książkowych serii jest ta z Joanną Chyłką. W tej serii Mróz pokazuje, jak może wyglądać praca prawnika. Chyłka to natomiast wcielenie prawnika, który nie przegrywa spraw.

Jak zaczyna się seria z Joanną Chyłką?

Joanna Chyłka to postać, która jest niesamowita pod wieloma względami. Nie jest ona delikatną kobietą, która podejmuje się spraw rozwodowych, czy też takich, gdzie nie ma ryzyka. Podejmuje się ona spraw wszelkiego rodzaju. Od morderców, aż po uchodźców. Jej osoba może wielu wydawać się dziwna, jednak Chyłka swoją pracę nie traktuje tylko jako źródło zarobku, ale jako sposób na życie. Joanna Chyłka jest prawniczką, która już w pierwszym tomie serii podejmuje się sprawy mordercy, która wydaje się przegrana. Dziewczyna została brutalnie zamordowana, a dowody wskazują sprawcę jednoznacznie. Czy to przypadek, że Chyłce udaje się wybronić tego mordercę?

Joanna Chyłka – co dalej ją spotka?

Chyłka po wygraniu kasacji dalej będzie się podejmować trudnych spraw. Jedną z kolejnych, jakie ją czekają to zaginięcie. Jest to sprawa, którą będzie rozwiązywać razem ze swoim aplikantem Kordianem. Kordian jest dla Chyłki nie tylko aplikantem. Między tą dwójką nieoczekiwanie pojawia się także coś więcej. Chyłka nie ma bliskiej rodziny. Z ojcem nie rozmawia od wielu lat, stało się tak na skutek wydarzeń, jakie Chyłka musiała przeżyć jako małe dziecko. Jeżeli zaś chodzi o matkę, to po rozwodzie swoich rodziców Chyłka widziała ją tylko sporadycznie. Ma ona też siostrę, jednak nie łączy ich żadna bliska zażyłość. Kordian staje się więc dla Chyłki oparciem i pocieszeniem, kiedy ona tego potrzebuje. Joanna Chyłka, jak widać, jest nie tylko zawziętym prawnikiem, ale też zwykłym człowiekiem z prawdziwymi problemami.

 

Close